Lešanská 1176 / 2a, 141 00 Praha 4, | Tel.: +420 221 592 961
Úřední hodiny: pondělí – pátek 8:00 – 15:00 hod., jinak po domluvě
 

8. díl pořadu "Tisíc let české myslivosti"

8. díl pořadu

sobota 19. 11. 2016 - 10:25 (ČT 2)

 

V Krkonošském národním parku je cílem mysliveckého hospodaření udržet zvěř v takovém počtu a věkové i sociální struktuře, aby přírodní prostředí zůstalo v rovnováze a nevznikaly škody na lesních porostech. V národním parku žije víc než šest set kusů jelení zvěře. Velcí predátoři, kteří by mohli ovlivňovat stavy jelenů přirozeným způsobem, tu dávno nejsou. Přesné údaje o počtu a pohybu jelení populace jsou pro správu národního parku velmi důležité. Proto běží v KRNAPu dlouholetý výzkum chování a pohybu jelení zvěře na našem i polském území parku s využitím telemetrie a genetických analýz.
 

Klub nazvaný Dámy české myslivosti je nejmladší z klubů při Českomoravské myslivecké jednotě, která má ve svých řadách na tři tisíce žen. Některé členky Klubu mají za sebou dlouhou mysliveckou praxi, jiné jsou čerstvé adeptky. Pocházejí z nejrůznějších míst v republice. Dokazují, že i ženy mají co říci v myslivosti, jsou mužům rovnocennými mysliveckými kolegy, nejen vášní v lovu, ale i v ochraně naší přírody.


(foto - zdroj ČT)

Autor: VS

 
Honitby Jakou byste preferovali minimální výměru honitby?
 
1556
 
565
 
3698
 
12187
 
1972
 
597
 
2055


Partneři webu

IMOFA Ministerstvo zemědělství Lesy České republiky, s.p. Česká lesnická společnost

Spřátelené organizace

Silva Regina CIC FACE Výstaviště Lysá nad Labem Výstaviště České Budějovice Sellier & Bellot Česká zbrojovka a.s. Ústřední hodnotitelská komise trofejí Českomoravská kynologická jednota Pojišťovna Halali Myslivost Český rybářský svaz Český svaz včelařů Český zahrádkářský svaz Český svaz chovatelů