Lešanská 1176 / 2a, 141 00 Praha 4, | Tel.: +420 221 592 961
Úřední hodiny: pondělí – pátek 8:00 – 15:00 hod., jinak po domluvě
 

Dětský seriál o myslivosti v České televizi

Dětský seriál o myslivosti v České televizi

Dětský seriál o myslivosti v České televizi

 
Dětský seriál o myslivosti v České televizi Cyklus s názvem S Hubertem do lesa odstartuje už 7. září v 16:40 hodin na ČT D. Připraveno do vysílání je zatím 16 dílů. V ČT právě v těchto dnech dokončují nový seriál o české přírodě a myslivosti. Hrdinou je lovecký pes Hubert a děti Eliška s Filipem. Pod laskavým a hlavně moudrým dohledem dědečka - pana hajného - zažívají napínavá dobrodružství, při kterých poznávají různé druhy zvěře, způsob pěstování lesa nebo třeba skrytý život netopýrů.

Jeden díl bude rovněž věnován přikrmování zvěře a nezapomnělo se ani na rybáře, včelaře, sokolníky nebo ornitology. "Našim cílem bylo zábavnou formou dětem ukázat, že v přírodě se stále dají prožít úžasná dobrodružství. Od dob seriálu "Přátelé Zeleného údolí" se změnila nejen televizní tvorba, ale hlavně děti samotné. Mobil a internet jsou pro ně samozřejmostí, sociální sítě jsou jejich hřištěm. Stále ale mají touhu zažít něco úchvatného a umí se nadchnout pro to, co je doopravdy zaujme. A přesně na to v "Hubertovi" sázíme," říká dramaturg pořadu Martin Horálek. Tvůrci tak poněkud paradoxně chtějí dětské diváky přesvědčit hlavně k tomu, aby se zvedli od televizních a počítačových obrazovek a prožili nikoliv virtuální, ale skutečná dobrodružství v lesích a na loukách. Podobný seriál samozřejmě nelze připravit bez spolupráce s renomovanými odborníky a s mnoha rozličnými institucemi.

"V úvodní fázi jsem námět konzultoval především s Jaroslavem Kostečkou, který nám nakonec pro natáčení půjčil i svého křepeláka. Protože se většina natáčení odehrávala na jižní Moravě, hledali jsme logicky odborné zázemí na Lesnické fakultě MU v Brně, což se podařilo zejména v osobě Martina Ernsta. V díle o srnčí zvěři bychom se neobešli bez pomoci Pavla Scherera a do světa netopýrů nás zase vpustil Tomáš Bartonička. Takhle bych ale mohl pokračovat dlouho, protože prakticky v každém díle jsme měli nějakého odborného poradce, který nejen garantoval obsahovou správnost, ale často také otevíral dveře tam, kde bychom jako "televizáci" marně bušili," přibližuje Horálek. Štáb rovněž natáčel v lokalitách Školního lesního podniku Křtiny, v oboře Obelisk Lednicko-valtického areálu, v židlochovické bažantnici nebo v okolí Nových Mlýnů.

A co by autor námětu popřál novému seriálu na jeho startu? "Hlavně, aby děti bavil. A kdyby v některém z nich zažehl jiskřičku zájmu o přírodu, o zvěř a o myslivost, byl bych navýsost spokojen. Myslivost považuji za jeden z nejkrásnějších darů, které jsem v životě dostal. A každý normální chlap přeci touží předat ty nejcennější věci ze svého života svým dětem - mladým, kteří tu pomyslnou štafetu jednou převezmou. Tudíž v této perspektivě také považuji seriál S Hubertem do lesa za jednu z nejlepších věcí, která se mi v životě zatím povedla," uzavírá člen Klubu autorů při ČMMJ Martin Horálek.
 

Autor: MK

 
Honitby Jakou byste preferovali minimální výměru honitby?
 
1556
 
565
 
3698
 
12187
 
1972
 
597
 
2055


Partneři webu

IMOFA Ministerstvo zemědělství Lesy České republiky, s.p. Česká lesnická společnost

Spřátelené organizace

Silva Regina CIC FACE Výstaviště Lysá nad Labem Výstaviště České Budějovice Sellier & Bellot Česká zbrojovka a.s. Ústřední hodnotitelská komise trofejí Českomoravská kynologická jednota Pojišťovna Halali Myslivost Český rybářský svaz Český svaz včelařů Český zahrádkářský svaz Český svaz chovatelů