Lešanská 1176 / 2a, 141 00 Praha 4, | Tel.: +420 221 592 961
Úřední hodiny: pondělí – pátek 8:00 – 15:00 hod., jinak po domluvě
 

Diana, Hubert a Halali

Nelekejte se! Článek není o mysliveckých patronech. I když možná tak trochu ano. Diana a Hubert jsou jména psů, při nichž nedávno vedle obou světců stála také pojišťovna Halali.

Naše domácnost je myslivecky velmi aktivní. Samozřejmě k tomu patří lovecká kynologie. Proto jsme si oba pro jistotu zaplatili členství v ČMMJ s připojištěním od Halali v nejvyšší možné variantě Exklusive. Co kdyby náhodou. A ta náhoda bohužel přišla.

Poslední den roku 2018 jsme se vypravili na tradiční silvestrovskou naháňku. Příjemné setkání s přáteli, které v ten den doprovází podání ruky s přáním všeho dobrého. V první leči proběhlo několik kusů vysoké a také, jak je dnes obvyklé, jsme narazili na prasata. Naši psi hlásili, někdo ze střelců je dokonce i viděl, stále se ale pohybovali ve větší vzdálenosti od střelců i honců.

Leč byla ukončena, výsledkem bylo jedno sele. Všichni psi ještě nebyli u svých vůdců a samozřejmě chyběl i náš Hubert. Používáme GPS, takže jsme přesně viděli, kde se nachází. Trochu se zaběhl, ale co, to je u něj normální. Najednou se ovšem začal pohybovat velkou rychlostí, tudíž bylo jasné, že ho má někdo v autě. Naštěstí má na obojku telefon na majitele.

Netrvalo dlouho a ochotný řidič volal: „Mám vašeho pejska! Kde jste? Přivezu ho. Asi pojedete na veterinu.“ To není nikdy příjemná zpráva. Naháňka toho dne pro nás rázem skončila. Huberta jsme doslova přeložili do našeho auta a vyrazili rovnou na kliniku. Ale kam? Je Silvestr! Opět při nás stál svatý Hubert – službu měli v Malých Přílepech, VeMaP. Tamní skvělý personál nám psa zachránil.

Čtyři velké rány po střetu s prasetem, některé až do svaloviny, si nakonec vyžádaly zhruba 200 stehů, jak vnitřních, tak vnějších. Silvestra jsme oslavili doma s marodem a věřili jsme, že nejhorší je za námi. Vše se stalo 31. 12., což znamená, že pojistná událost spadla ještě do roku 2018. Následovaly kontroly již u našeho veterináře, další injekce, antibiotika, vytahování stehů a tak dále. Účet nakonec vystoupal na částku kolem 10 000 korun. Po předložení všech dokumentů pojišťovna Halali proplatila všechny faktury. Bezproblémově.

„To nám hezky začal nový rok,“ říkali jsme si. Hubert se ještě zotavoval v domě a už jsme řešili případ druhý – Dianu. Krásný slovenský kopov, nejhezčí fena klubové výstavy 2018. Pracovně vynikající, exteriérově vynikající. Jak se říká, životní pes. Kvůli ní jsme založili chovatelskou stanici. Již jí bylo pět let, takže bylo na čase. Byli jsme přesvědčení, že si po ní necháme štěně, možná dvě. Sobotní úspěšný dosled černé zvěře nám ale vše zhatil.

Vnitřní zranění, které nebylo na první pohled patrné, vyústilo v operaci a následně nucenou kastraci. Opět tisícové náklady na veterináře – opět spolehlivě pokryté pojišťovnou. Tato pojistná událost se stala již v roce 2019. To znamená, že z pojistného limitu pro tento rok již máme částečně vybráno. Doufáme ale, že zbytek už nebude potřeba využít. Kdyby ale bylo, jsme poučení. Přesto, že jsou Diana a Hubert již v pořádku, pojistíme je nad rámec pojištění Exklusive ještě individuálně. Jeden nikdy neví, co se přihodí.

Pojišťovna Halali se nám osvědčila. Je ale nutné si nechat vše řádně vysvětlit, komunikovat, dobře si přečíst pojistné podmínky atd. Na pojišťovně k nám byli vždy vstřícní, i když uprostřed sezony měli jistě na stole stohy pojistných událostí. Dnes už vím, že pokud se mezi myslivci zavede řeč k Halali, vždy ji budu chválit.

 


Partneři webu

Petice Vraťme život do krajiny Honitba roku Ministerstvo zemědělství Lesy České republiky, s.p.