Lešanská 1176 / 2a, 141 00 Praha 4, | Tel.: +420 221 592 961
Úřední hodiny: pondělí – pátek 8:00 – 15:00 hod., jinak po domluvě
 

1. mezinárodní konference o kultuře a tradicích států střední Evropy

Szent Istvan University, Gödölö, Maďarsko

Ve dnech 22. a 23. října 2011 se v maďarském Gödölö nedaleko Budapeště uskutečnilo historicky první mezinárodní setkání několika států střední Evropy, aby přednesly, případně projednaly své myslivecké tradice, zvyklosti a kulturu na národní i nadnárodní úrovni.

Konferenci zahájil v přednáškovém sále místní Szent István University jednatel CIC pan Tamás Marghescu v maďarském, německém a anglickém jazyce. Jediná chybou ze strany maďarské organizace bylo nepřekládání maďarských příspěvků do některého ze světových jazyků.

Své příspěvky přednesli zástupci Maďarska, Rumunska, Německa (konkr. Bavorský svaz) a nám nejbližšího Slovenska. Taky přednáška Dr. Soni Supekové byla nejlépe připravená a je jen škoda, že její příspěvek byl jako poslední a nezbylo na něj více času. Následovala diskuze ke zmiňovaným tématům a společné přání prohloubení spolupráce mezi jednotlivými státy.

Výsledkem konference je jistě nejen zamyšlení o tom, jakým směrem se ubírá středoevropská myslivost, ale i to, jak všechny státy k sobě ještě více přiblížit ne v rámci individuálních lovů v cizině, ale pomocí veřejné spolupráce jednotlivých mysliveckých organizací.


Autor: MN

Fotogalerie

 


Partneři webu

Petice Vraťme život do krajiny Honitba roku Ministerstvo zemědělství Lesy České republiky, s.p.