Lešanská 1176 / 2a, 141 00 Praha 4, | Tel.: +420 221 592 961
Úřední hodiny: pondělí – pátek 8:00 – 15:00 hod., jinak po domluvě
 

Průběh zkoušek z myslivosti

Chcete se stát myslivcem? Prvním krokem k tomuto cíli je úspěšné absolvování zkoušek z myslivosti.

Tyto zkoušky jsou pořádány okresními mysliveckými spolky (OMS) a trvají rok. Začínají většinou na jaře teoretickou přípravou, která je v rozsahu minimálně 66 vyučovacích hodin a během které se adept seznámí s historií myslivosti, s mysliveckými tradicemi, zoologií, kynologií, dozví se informace o lovu, nemocech zvěře a samozřejmě také střelectví. Součástí přípravy je také praktická střelba na střelnici.
 
Krom teoretického základu musí každý adept absolvovat roční odbornou praxi. Jejím obsahem je zejména praktická činnost v honitbě, jako je příprava krmiva, přikrmování zvěře, výstavba a údržba mysliveckých zařízení, pochůzky v honitbě, pozorování zvěře. Žádoucí je také účast na různých akcích, jako jsou střelecké závody, zkoušky loveckých psů, chovatelské přehlídky či myslivecké výstavy.
 
Po roce se pak konají zkoušky, kde adept před zkušebními komisaři zodpovídá odborné otázky. Úspěšnému absolventovi je vystaveno vysvědčení, na jehož základě je mu pak úřadem vydán lovecký lístek.
 
Bližší informace o tom, kde se ve vašem okolí kurzy pro zájemce o první lovecký lístek konají, najdete na stránkách jednotlivých OMS.
 

Autor: LK

 


Partneři webu

Petice Vraťme život do krajiny Honitba roku Ministerstvo zemědělství Lesy České republiky, s.p.