Od pátku 17. do neděle 19. března 2023 proběhlo v polské Poznani setkání evropských mysliveckých trubačů pod záštitou CIC při příležitosti výstavy ke 100. letům Polského loveckého svazu. Zúčastnila se ho řada trubačských souborů z Polska ale také trubači ze Slovenska, Belgie, Francie a České republiky.
Českomoravskou mysliveckou jednotu na setkání zastupoval předseda dozorčí rady Alexander Sedláček, předseda Klubu trubačů ČMMJ Petr Votava, členové rady Klubu trubačů ČMMJ a Velký soubor Es rohů ČMMJ pod vedením Petra Vacka.
Setkání bylo kromě jednání o spolupráci naplněno řadou koncertů na poznaňském výstavišti, ale také v překrásné koncertní síni „Kolegium Rungego“ na poznaňské přírodovědecké univerzitě, i nedělní troubenou mší svatou v „akademickém“ kostele sw. Jana Vianneya Solacz.
Bylo velice zajímavé sledovat nejrůznější přístupy k loveckému troubení zúčastněných států i jednotlivých uskupení od tradičního zvuku francouzských rohů z období Ludvíka XIV. v ladění D, přes tradiční převahu borlic polských „sygnalistów myśliwskich“ nebo zpěvnou „českou trubačskou školu“… až po odvážné pokusy uplatnit lovecké nástroje v poprocku nebo si na ně zahrát jazz.
Největší ohlas publika však měly na místě secvičené společné skladby improvizovaného mezinárodního uskupení s borlicemi a lesnicemi v ladění B, loveckými rohy v ladění Es i s tradičními francouzskými rohy v ladění D. Na podobném setkání v Budapešti v září 2021 měla premiéru první společná skladba s názvem Együtt. V Poznani už zazněly čtyři společné skladby, včetně pro tuto příležitost upraveného Te Deum Petra Vacka. Bez větší nadsázky by se dalo říci, že Petr Vacek naučil i tradiční francouzské rohy zpívat…