-
Chcete v zimě přilepšit zvěři? Čtěte pozorně!
Chcete přilepšit zvěři v době nouze? Udělejte to správně a bude vám vděčná zvěř i myslivci. Přikrmování zvěře je odpovědná a odborná činnost. Například zbytky z domácnosti zvěř spíše neocení, mohou být dokonce nebezpečné. Z mnoha důvodů není správné vytvářet v lese hromady krmiva (a už vůbec ne pečiva) svévolně. Myslivci zvěř v zimním období přikrmují, aby nestrádala. Dostat krmení až do krmelce znamená …
-
Co dělat, když prasata běhají po sídlišti
Prase divoké přímý konflikt s člověkem nevyhledává. Naopak do měst se prasata stahují, protože zde mají dobré podmínky k životu a nejsou v ohrožení ze strany lovců. Pokud se však prase, zejména bachyně vodící selata, cítí ohroženo, umí člověku být smrtelně nebezpečné. Setkáváte-li se tedy s prasaty poblíž lidských obydlí, rozhodně se k nim nepřibližujte. Sídliště či jiná bezprostřední okolí lidských obydlí …
-
Co dělat, když mi šelma odnáší drůbež
Využívá-li nějaká divoce žijící šelma (liška, kuna) váš dvůr jako samoobsluhu, odnáší například slepice či jinou drůbež, máte jen tři možnosti, které je vhodné kombinovat. V první řadě je třeba domácí zvířectvo řádně zabezpečit. Pokud je problém dlouhotrvající, závažný, šelma nemá strach z člověka či zabezpečení nepomáhá, je možné obrátit se na myslivce. Třetí variantou pak jsou různé babské …
-
Co dělat, když autem srazím zvěř
Volně žijící zvěř je dle zákona v postavení podobném tzv. res nullius, tj. nikomu nepatří. Volně žijící zvěř nemá vlastníka, který by za ni mohl být odpovědný. Vlastnictvím se stává až okamžikem ulovení – tehdy náleží uživateli dané honitby. Proto při srážce se zvěří vždy doporučujeme volat policii. Nastat totiž mohou dva případy. Zvěř zůstává po srážce zraněna. V takovém případě …