Vzdělávání

  • Hodnocení trofejí – spojení tradice, vědy a ochrany přírody

    Hodnocení trofejí – spojení tradice, vědy a ochrany přírody

    Objevte svět trofejí a pochopte jejich význam v seriálu s doc. Ing. Miloslavem Vachem. Na co se můžete těšit: 1. VÝZNAM LOVECKÝCH TROFEJÍ, JEJICH PREPARACE A HODNOCENÍ Historie loveckých trofejí Historie schraňování, případně vystavování trofejí ulovené zvěře, sahá až do pravěku, kdy byly trofeje znamením udatnosti a úspěšnosti lovců. Proto se lovci, ale i bojovníci, trofejemi zdobili, aby deklarovali udatnost a úspěšnost …

    Hodnocení trofejí – spojení tradice, vědy a ochrany přírody Číst dál »

  • První běh Nadstavbového kurzu pro vedoucí mysliveckých kroužků

    První běh Nadstavbového kurzu pro vedoucí mysliveckých kroužků

    První běh nadstavbového Kurzu pro vedoucí mysliveckých kroužků proběhne v únoru, 20. 2. – 23. 2. 2025 na SLŠ Hranice, základní Kurz pro vedoucí mysliveckých kroužků proběhne v srpnu v termínu 20. 8. – 24. 8. 2025 také na SLŠ Hranice. Veškeré informace budou zveřejněny v dostatečném předstihu, přihlásit předběžně se lze již nyní. Krátké přihlášení lze mailem na adresu cngevpvn.wnxrfbin@pzzw.pm .

  • Kurz pro vedoucí mysliveckých kroužků

    Kurz pro vedoucí mysliveckých kroužků

    V letošním roce v srpnu opět pořádáme ve spolupráci se SLŠ Hranice Kurz pro vedoucí mysliveckých kroužků.

  • Přednášky Péče o zvěř a její prostředí

    Přednášky Péče o zvěř a její prostředí

    Políčka pro podporu biodiverzity. Podpora biodiverzity na zemědělské půdě je nejefektivnější způsob myslivecké péče o zvěř a její životní prostředí. V rámci aktivit pracovní skupiny Myslivci pro přírodu se snažíme myslivce seznamovat s možnostmi využití těchto opatření ke zefektivnění mysliveckého hospodaření v honitbách.

  • Seminář pro zkušební komisaře ČMMJ

    Seminář pro zkušební komisaře ČMMJ

    Seminář je určen pro zkušební komisaře ČMMJ, kteří se na konkrétní termíny hlásí prostřednictvím svého OMS. Pravidelné vzdělávání a sledování novinek v legislativě, péči o zvěř a dalších propojených oblastech je nezbytné. Semináře jsou organizovány s podporou Ministerstva zemědělství.

  • AMP osvěta

    AMP osvěta

    Africký mor prasat (AMP) je nakažlivé a vysoce smrtelné onemocnění prasat. Jeho nebezpečnost spočívá v tom, že se přenáší i na prasata domácí. Pokud se dostane do komerčních chovů, znamenalo by to obrovské hospodářské ztráty a zdražování vepřového. Africký mor prasat se v ČR podařilo v roce 2019 úspěšně vymýtit (dne 19. 4. 2019 byl obnoven status země prosté AMP). Avšak riziko opětovného …

    AMP osvěta Číst dál »

  • Přednášky na téma: Boj s africkým morem prasat

    Přednášky na téma: Boj s africkým morem prasat

    O technických prostředcích a chovatelských opatřeních pro prevenci šíření AMP v populaci prasat divokých v ČR pohovoří doc. Jitka Bartošová a prof. Luděk Bartoš a o přípravě myslivců na příchod AMP MVDr. Tomáš Jarosil. 8. 6. 2022 Liberec, 15 hod.KÚLK, U Jezu 642/2a, sál 326, 3. patro 22. 6. 2022 Ostrava, 15 hod.KÚMSK, 28. října 117, sál F502 29. 6. 2022 Brno, 15.00Školicí centrum JMK, Cejl 73, aula registrace na …

    Přednášky na téma: Boj s africkým morem prasat Číst dál »

Přejít na začátek